Ta strona wykorzystuje cookies, aby ułatwić korzystanie z Serwisu. więcej informacji

Wyszukiwarka nie jest w tej chwili dostępna.

Wrześniowe szkolenie dla instalatorów w Niemczech

14 września 2015, w siedzibie marki alpha innotec w Niemczech odbyło się szkolenie dla instalatorów pomp ciepła.

 

Przedsiębiorstwo Hydro-Tech Konin od wielu lat jest organizatorem szkoleń z tematyki ekologicznych i nowoczesnych systemów grzewczych opartych na urządzeniach marki alpha innotec. Wrześniowe spotkanie w Niemczech dotyczyło zarówno szczegółowego omówienia oraz analizy oferowanego przez markę nowego asortymentu w postaci pomp ciepła serii „alterra”, ale również możliwości dopasowania oferty dla potencjalnych inwestorów, z którymi współpracują instalatorzy.

Ważnym elementem spotkania była prezentacja nowego wizerunku alpha innotec, z którym instalatorzy spotkali się po raz pierwszy na początku wiosny tego roku. Marka alpha innotec odświeżyła zarówno logotyp, jak również asortyment najbardziej popularnych jednostek na polskim rynku – gruntowych pomp ciepła (WZS, SWC), nazywając tę grupę „alterra”. Każdy z obecnych mógł z bliska zobaczyć, dotknąć, a nawet otworzyć i sprawdzić komponenty nowych urządzeń.

Drugim ważnym punktem spotkania była prezentacja instalacji grzewczych z wykorzystaniem licznych praktycznych sytuacji i rozwiązań, jakie mogę czekać naszych instalatorów na co dzień.

Na szkoleniu przedstawiono szeroką gamę informacji, począwszy od głównych zagadnień związanych z działaniem pomp ciepła alpha innotec, poprzez omówienie parametrów, trybów pracy oraz ich wydajności urządzeń. Instalatorzy otrzymali również liczne wskazówki projektowe związane z montażem i ustawieniem pomp ciepła, jak również z podłączeniem całego systemu grzewczego. Nieodłącznym elementem pomp ciepła jest regulator. Nowy, odświeżony regulator Luxtronik 2.1 zaskoczył przybyłych możliwością pracy zdalnej (regulator można odłączyć od urządzenia i zamontować np. w salonie), jak również wygodą i estetyką. Omówiono możliwości, jakie kryje regulacja zdalna, a także informacje, które jest on w stanie przekazać w celu zdiagnozowania, czy też wystąpienia błędów.

Każdy mógł podzielić się swoją wiedzą na temat pomp ciepła, wymienić doświadczeniami, a także znaleźć odpowiedzi na pytania z zakresu systemów grzewczych wśród innych uczestników. Szkolenie pozwoliło przyjrzeć się fabryce urządzeń, środowisku i organizacji pracy w którym rocznie powstaje ponad 50 tysięcy pomp ciepła.

Po ukończeniu szkolenia, każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający udział w spotkaniu. Dokument jest nie tylko pamiątką z wyjazdu, lecz również dowodem posiadanej wiedzy technicznej w zakresie urządzeń marki.