Ta strona wykorzystuje cookies, aby ułatwić korzystanie z Serwisu. więcej informacji

Wyszukiwarka nie jest w tej chwili dostępna.

seria alira alpha innotec - lepszy sposób na wykorzystanie energii z powietrza

Dla jednych z nas to, czym oddychamy, jest tylko powietrzem, natomiast dla innych powietrze jest ważnym źródłem ciepła. Wbrew pokutującemu wciąż u nas poglądowi instalacja grzewcza oparta na pompie ciepła powietrze/woda jest wydajnym i efektywnym rozwiązaniem. Przekonano się już o tym w Europie Zachodniej, gdzie takie instalacje są najpopularniejszym systemem grzewczym.

Pompy ciepła  powietrze/woda wykorzystują energię słoneczną nagromadzoną w powietrzu zewnętrznym. Urządzenia te są w stanie pobierać zasoby ciepła z powietrza nawet, gdy jego temperatura wynosi -20˚C. Ich wydajność spada oczywiście wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej, ale na przykład na Wybrzeżu jedynie średnio 41 dni w roku temperatura spada poniżej 0˚C. Rozkład roczny temperatur wykazuje, że średnia temperatura w sezonie grzewczym jest dodatnia.

 

Systemy grzewcze z tego typu pompami ciepła cechują się wyjątkowo niskimi kosztami montażu i jednocześnie nie wymagają wykonania kosztownych kolektorów czy studni, gdyż pompa cieplna zasysa powietrze bez obiegu pośredniego. Jedną z zalet tych urządzeń są właśnie niskie koszty prac budowlanych i instalacyjnych – oprócz braku skomplikowanej instalacji dolnego źródła niepotrzebne są również elementy występujące w przypadku tradycyjnych kotłowni, takie jak komin, wentylacja pomieszczenia centrali cieplnej czy magazyn paliwa. Pompy ciepła mogą być ustawione zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.

 

Zewnętrzne ustawienie to rozwiązanie odpowiednie także dla budynków w centrum miasta, gdzie nie ma zazwyczaj miejsca na instalację dolnego źródła ciepła (sondy, kolektory poziome). Pompa ciepła, usytuowana na dachu budynku, nie wymaga dodatkowego miejsca.

 

Powietrzne pompy ciepła zalecane są szczególnie dla istniejących budynków - do pracy w układzie biwalentnym z istniejącą centralą grzewczą oraz w obiektach sezonowych o dużym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę użytkową. Są idealne dla hoteli i pensjonatów, gdzie najwięcej ciepłej wody zużywa się w okresie letnim. A właśnie wtedy te urządzenia mają największą sprawność, dzięki czemu w tani sposób można uzyskać duże zasoby ciepłej wody w lecie, a w zimie korzystać dodatkowo z funkcji ogrzewania. Pompy powietrzne pozwalają również na bezpieczne podgrzewanie wody w basenach, bez niebezpieczeństwa nadmiernej eksploatacji dolnego źródła (jak w przypadku pomp solankowych).

 

Jeżeli wystarczająca jest temperatura na zasilaniu 60 ˚C, ponieważ np. istniejące grzejniki są odpowiednio duże, te pompy ciepła powietrze/woda można zastosować także do modernizowanych budynków.

 

W ofercie marki alpha innotec znajdują się pompy ciepła powietrze/woda zarówno do ustawienia zewnętrznego (LW A, LWD) jak i wewnętrznego (LW, LWC, KHZ). W zależności od potrzeb związanych z mocą, dostępną przestrzenią czy też innymi funkcjami, takimi jak chłodzenie, czy też przygotowywanie c.w.u. w ofercie można znaleźć “swój” model.

 

Powietrzne jednostki alira alpha innotec charakteryzują się przede wszystkim wygodą użytkowania. Pompa ciepła wie dokładnie, co ma robić, żeby czuli się Państwo komfortowo przez cały czas. Po ustawieniu w regulatorze Luxtronik 2 temperatur i pozostałych parametrów, steruje on pompą ciepła w pełni automatycznie . Dzięki temu, że regulatorem steruje się za pomocą jednego pokrętła, jego obsługa jest dziecinnie prosta. Inną możliwością sterowania urządzeniem jest kontrola jego pracy poprzez internet. Dzięki usłudze alpha web Do korzystania z tej usługi wystarczy podłączyć pompę ciepła poprzez router do globalnego serwera alpha innotec. Uźytkownicy smartfonów i tabletów (iOS lub Android) mogą kontrolować swoją pompę ciepła za pomocą aplikacji alpha app. Aplikacja ta jest perfekcyjnym narzędziem do zdalnego zarządzania i kontroli pomp ciepła alpha innotec. Aplikacja jest darmowa i dostępna do pobrania w odpowiednich sklepach z aplikacjami.

 

Kolejną ważną cechą urządzeń jest kultura jest głośność pracy. Pompy ciepła serii alira cechuje wyjątkowa cicha praca, a ich głośność nie przekracza tej z którą pracują domowe lodówki!

 

Wszystkie pompy ciepła alpha innotec zbudowane są w sposób możliwie najbardziej kompaktowy, w zwartej obudowie można znaleźć nie tylko podstawowe podzespoły, ale również wiele elementów instalacji hydraulicznej, co nie tylko pozwala zaoszczędzić miejsce, ale również sprawia, że urządzenie prezentuje się niezwykle estetycznie nie zajmując przy tym więcej niż 1m2 powierzchni!.

 

W ofercie dostępne są również jednostki z regulacją mocy sprezarki, która dostosowuje swoja prędkość do aktualnego zapotrzebowania na ciepło budynku oraz jego użytkowników. Pompa działa zawsze w optymalnym punkcie obciążenia.