Ta strona wykorzystuje cookies, aby ułatwić korzystanie z Serwisu. więcej informacji

Wyszukiwarka nie jest w tej chwili dostępna.

Wersje z regulacją mocy

Na rynku dostępne są już pompy ciepła powietrze/woda z regulacją mocy. Wykorzystując zalety tej technologii w pompach gruntowych, alpha innotec w ramach nowej serii alterra oferuje teraz także gruntowe pompy ciepła z regulacją mocy. Są one idealne przy zmiennym zapotrzebowaniu na ciepło, ponieważ zapewniają wymaganą ilość ciepła, a ich cechą szczególną jest wysoki poziom wydajności (SCOP - seasonal performance factor, sezonowy współczynnik wydajności).

Systemy ze zmienną mocą dostosowują produkcję ciepła do bieżącego zapotrzebowania na ciepło w budynku. Szczególnie w okresach przejściowych zapotrzebowanie może być nawet o dużo niższe niż wydajność pompy ciepła. Gdy tylko pompa ciepła o zmiennej mocy dostanie informację o zapotrzebowaniu, pompa ciepła pracuje ciągle ze zmieniającą się wydajnością (sprężarki, wentylatorów i pomp) w zależności od potrzeb: nie włącza się i nie wyłącza jak tradycyjna pompa ciepła. W efekcie polepsza się sezonowy współczynnik wydajności.

Pompy ciepła o zmiennej mocy mogą współpracować ze znacznie mniejszymi buforami lub bez bufora w przypadku, gdy ilość wody w systemie grzewczym jest wystarczająca.

Urządzenia z inwerterem potrzebują bardzo niskiego prądu rozruchowego. Dlatego można je stosować także w miejscach, gdzie zakład energetyczny ograniczył maksymalny dostępny prąd.